0,00 HUF

Nincsenek termékek a kosárban.

2024. április 20.

Elérhető közelségben volt az ezüstérem

Aachen egyedülálló a lovassportban, száz év tapasztalata alapján az itt rendezett verseny – a bajnokságok mellett – a legkiemelkedőbb sportesemény a lovasok számára. Idén július 12. és 17. között rendezték ezt a nagyszabású eseményt, benne a tradicionális nemzetközi négyesfogathajtó- versenyt, mely CAIO4*-os, így csapatversenyt is magában foglalt, illetve FEI világkupa-kvalifikáló is volt. A háromfős magyar csapat tagjaként Dobrovitz József, ifj. Dobrovitz József és Lázár Zoltán utazott a versenyre, ami jól kezdődött, hiszen a díjhajtás és a maratonhajtás után az ezüstérmes helyen álltak csapatban, ám sajnos az akadályhajtás nem sikerült, így érem nélkül tértek haza. Az egyéni győztes Boyd Exell lett, ő mindent vitt.

Az első két napon díjhajtást rendeztek, amit pontgyűjtő akadályhajtás követett, amiben a legjobb magyar Lázár Zoltán volt hatodik helyével, a győztes az ausztrál Boyd Exell lett. A szombati maratonhajtás és végül a vasárnapi akadályhajtás fejezte be a versenyprogramot. A két díjhajtóprogram közül az elsőt nyitó versenyszámként rendezték, a második viszont már beleszámított az összetett versenybe. Az első napi számban, apró hibáktól eltekintve, mindhárom versenyzőnk korrekt programot hajtott, ám sajnos ez a pontokban nem teljesen tükröződött, Lázár Zoltán 53,25, Dobrovitz József 55,30, és ifj. Dobrovitz József 58,18 pontot kapott. Ezt a számot is az ausztrál hajtó nyerte. A második napi díjhajtásban mind a három magyar hajtó javított az előző napi eredményén, de még így sem sikerült közelebb kerülni egyiküknek sem a vezető Boyd Exellhez (34,86). Lázár Zoltán (50,08) hatodik, Dobrovitz József (50,50) hetedik, ifj. Dobrovitz József (56,04) tizenhatodik. lett. Viszont a csapat a harmadik helyen zárt, a hollandok és az amerikaiak előzték meg őket. A holland csapat előnye ekkor 19,12 volt a magyarokkal szemben. (…)

Fotó: Marie de Ronde-Oudemans