0,00 HUF

Nincsenek termékek a kosárban.

2024. április 19.

Történelmi aranyérmek

A hagyományok szerint az olimpia záró hetében rendezték a díjugratóversenyeket. 75 lovas, 15 csapat szerezhetett indulási jogot a XXXI. nyári játékokra. A csapatverseny nagyon szoros eredményt hozott, de végül az esélyes országok állhattak dobogóra.

Három hibaponttal Franciaország nyert, amely két héttel korábban lovastusában is bezsebelte a csapataranyérmet. A gall válogatottnak nehezen kezdődött a verseny, hiszen a világelső Simon Delestre lova már a helyszínen lesérült, de a csapatlovakat is boxsérülés és kólikák hátráltatták. A győztes csapat – Pénélope Leprevost és Flora de Mariposa, Kevin Staut és Reveur De Hurtebise, illetve a két, 60 évhez közeli sztár, Roger-Yves Bost Sydney Une Prince-szel, valamint Philippe Rozier Rahotep De Toscane-val – teljessé tette a francia lovassport olimpiai készletét, hiszen korábban Pierre Jonquéres d’Oriola nyert egyéni aranyat, sőt díjlovaglásban és lovastusában is volt már egyéni és csapataranyérmük. (…)

Fotó: Arnd Bronkhorst